Byty
Domy
Pozemky
Komerční
Vložit inzerát

Home stanging

Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší skupinu potenciálních kupců. Zjednodušeně by se dalo říct, že je to návod na to, jak efektivně udělat pořádek. Hranice Home stangingu jsou však ještě mnohem dál a věnovat mu náležitou pozornost je bezpochyby vyplatí. Nemovitost můžete díky pár jednoduchým trikům prodat až o několik desítek tisíc korun dráž.

Hustopeče rodinný důmVe spojených státech se služba zažila již v 70 letech. O něco později se dostala i do Evropy a konečně se usadila i v České republice.  Nejedná se o nic složitého. Díky zkušenému home stagerovi se z Vašeho průměrného bytu stane lukrativní nabídka, která padne do oka každému návštěvníkovi realitních serverů. A kolik to celé stojí? Home stagingem se zabývají specializované firmy a v poslední době už i realitní kanceláře. U specializované firmy za přípravu nemovitosti zaplatíte v řádu několika tisíc korun, u naší realitní kanceláře je služba konzultace home stangingu zahrnuta v rámci standardní provize.

 

 

Pořádek je základ úspěchu
Umyté podlahy, čistá okna, vyleštěná zrcadla, utřený prach. Tyto základní úkony by měly být naprostou samozřejmostí před tím, než se rozhodnete svoji nemovitost zvěčnit na fotografie nebo video a ty pustit do světa.

Kuchyně
Ve dřezu ani na kuchyňské lince by se nemělo povalovat přebytečné nádobí, pracovní deska má být čistá, zbavená nepotřebných spotřebičů. Velký kus práce odvede miska čerstvého ovoce umístěná na jídelní stůl. Osobní vzkazy na lednici, magnetky z dovolené či rozvrh hodin Vašich dětí pro tuto chvíli schovejte do šuplíku.

Obývací pokoj
Přehozy, potahy a deky které pokrývají sedací soupravu a křesla schovejte. V případě, že mají svůj důvod kvůli poničené textilii, sjednoťte jejich barevnost, případný nedostatek na nábytku zamaskujte vhodně umístěným polštářem. Květiny, především ty čerstvé pomohou nejen obývacímu pokoji, ale také ostatním částem domu. Televizi nechejte vypnutou. Pokud máte krb, zatopte. Rožnuté svíčky, světla a případně také lampy navodí příjemnou atmosféru a prostory ideálně prosvětlí.

Ložnice
Postele musejí být ustlané, skříně i komody zavřené. V případě že máte nejen v ložnici ale i kdekoliv jinde rodinné fotografie, je důležité být při focení opatrný.

Dětský pokoj
Němý sluha plný oblečení, rozházené nebo neuspořádané hračky, pomalované stěny. Nic z toho na inzertní fotografii nepatří.

Postel by měla být ustlaná, povlečení čisté

Postel by měla být ustlaná, povlečení čisté

Koupelna, toaleta
Z poliček, umyvadla i vany schovejte všechny sprchové gely, šampony a krémy. Odstraňte také pověšené ručníky, župany a fén. Vana, umyvadlo případně sprchový kout, to vše musí být absolutně čisté, stejně tak uklizené musím prostory toalety. Ukliďte odložené osvěžovače vzduchu i zásobu toaletních papírů.

Chodba
Boty alespoň pro tuto chvíli uložte do botníku, bundy a kabáty do skříní.

Pokud máte domácího mazlíčka, schovejte jeho pelíšky, misky a hračky. Máte zahradu? Pokud ano, trávník by měl být upravený, listí pohrabané. Lebeda v záhonech zahradě na kráse nepřidá. To co na zahradu nepatří, by zde ve chvíli focení nemělo být. Stavební materiál, vypuštěný bazén, zlomený sušák na prádlo nebo pozůstatek vánočního stromku nikoho o tom, že je pro ně Vaše zahrada tím pravým místem k relaxaci rozhodně nepřesvědčí.

Uklizená chodba bez bot a přezůvek

Uklizená chodba bez bot a přezůvek

Téma Home stagingu je samozřejmě daleko obsáhlejší. Zde máte ten nejjednodušší návod, jak nemovitost k prodeji připravit svépomocí. Vždy však máte možnost využít služeb profesionálů, kteří mimo vše výše uvedené zařídí zapůjčení květin, dekorativních předmětů, případě doporučí drobné stavební úpravy.

Chcete vědět, co bychom vylepšili ve Vaší nemovitosti? Myslíte si, že Váš realitní makléř si s prezentací Vašeho domu či bytu nedal náležitou práci? Konzultace s námi vše jistě vyřeší.